מבחן GRE

מבחן GRE (מוכר גם כ-Graduate Examination Record) הינו מבחן כניסה למועמדים לתארים מתקדמים. מבחן GRE הוא מעין גרסה מסובכת יותר של מבחן SAT, מבחן הקבלה לתואר ראשון בארהב. מבחן GRE מהווה תנאי קבלה מרכזי ללימודי תואר שני ושלישי בארהב וכן בחלק מהאוניברסיטאות באירופה.

מה בעצם בודק מבחן GRE ? בדומה למבחן SAT, מבחן GRE בודק מיומנויות הכרחיות להצלחה בלימודים אקדמיים: יכולת מתמטית, יכולת מילולית ויכולת כתיבה אנליטית.

מבחן GRE כולל ארבע פרקים מילוליים וכמותיים (אשר שניים מהם לא נכנסים לציון הסופי) ופרק של כתיבה. מבחן GRE מתקיים הן בגרסת נייר ועיפרון והן בגרסה ממוחשבת אדפטיבית (גרסה שבה רמת הקושי של השאלות מותאמת לרמת הידע שלכם).

פרק הכתיבה: כולל כתיבת חיבור קצר וכן כתיבת טיעון על סמך נושא המוצג בפניכם.

הפרקים המילוליים: כוללים שאלות של הבנת הנקרא, אוצר מילים ועוד. הפרק המילולי של מבחן GRE נחשב לקשה במיוחד: השאלות בו מכוונות להקשות על מועמדים דוברי אנגלית שפת אם, כך שעבור מועמדים ישראלים הקושי הוא גדול עוד יותר.

הפרקים הכמותיים: כוללים שאלות של פתרון בעיות, חישובים ועוד.

מכיוון שאין לכם דרך לדעת אילו מהפרקים של מבחן GRE ייכנסו לציון הסופי ואילו לא, השקיעו מידת מאמץ שווה בכולם!

ציון מבחן GRE ניתן לכל פרק בנפרד. סקלת הציונים בפרקים הכמותי והמילולי נעה בין 200-800, וסקלת הציונים של פרק הכתיבה נעה בין 0-6 נקודות.

מתכננים ללמוד לתואר שני או שלישי בארהב? אל תוותרו על קורס הכנה לקראת מבחן GRE:

בית הספר האמריקאי, המוביל בישראל בהכנה למבחני מיון ללימודים אקדמיים בחול, מקיים קורסי הכנה לקראת מבחן GRE.

קורס ההכנה של בית הספר האמריקאי מכין אתכם בצורה לכל סוגי השאלות שיופיעו בבחינה עצמה.

כשאתם לומדים בקורס ההכנה לקראת מבחן GRE של בית הספר האמריקאי, אתם לומדים אצל מורים מנוסים, פותרים מבחני סימולציה רבים ומקבלים התחייבות מלאה לציון.

קישורים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content