מבחן CGFNS / NCLEX

מבחני CGFNS/NCLEX הינם מבחני הסמכה בסיעוד של ממשלת ארצות הברית. כל אח או אחות שסיימו את לימודי הסיעוד שלהם ומעוניינים לקבל רישיון עבודה קבוע בתחום, מוכרחים לעבור את מבחן CGFNS/NCLEX. מבחן NCLEX הוא מבחן הסמכה ממשלתי לסיעוד לאחים ולאחיות שסיימו לימודי סיעוד בארהב. מבחן CGFNS, לעומתו, הוא מבחן הסמכה המיועד לאחיום ולאחיות זרים שמעוניינים לעסוק בסיעוד בארהב. אם אתם ישראלים שמעוניינים לעסוק בסיעוד בארהב, תידרשו לעבור מבחן CGFNS ובמקרים רבים גם מבחן NCLEX, תלוי במדינה בה אתם מעוניינים לעבוד.

מה בודק מבחן CGFNS ? ידע קליני ברפואה, ידע בסיעוד, טיפול בחולים וידע בעבודה השוטפת בבית החולים. מבחן CGFNS נערך במתכונת של נייר ועיפרון, הכולל שני פרקים: פרק א' כולל 150 שאלות ונמשך שעתיים, פרק ב' כולל 120 שאלות ונמשך שעתיים.

ציוני מבחן CGFNS נעים על סקלה של 0-800 נקודות. כדי לקבל ציון עובר עליכם לקבל 400 נקודות לפחות.

מבחן NCLEX, לעומתו, הינו מבחן ממוחשב אדפטיבי. המבחן נערך מול מחשב, ורמת השאלות מתאימה את עצמה לרמת הידע של הנבחנים: אם פתרתם את השאלה הראשונה נכון, השאלה השנייה תהיה ברמת קושי גבוהה יותר, ולהיפך.

מבחן NCLEX לא כולל מספר שאלות קבוע. במבחן יש בין 75 ל-265 שאלות. מספר השאלות שתפתרו תלוי ברמת הידע שתפגינו: אם במהלך 75 השאלות הראשונות תפגינו רמת ידע גבוהה מאוד, או נמוכה מאוד, המבחן יסתיים בתום 75 שאלות ויינתן לכם ציון עובר/נכשל. בפועל, רוב הנבחנים פותרים מספר שאלות רב, קרוב ל-265, עד שהם מקבלים ציון סופי של עובר/נכשל. 265 שאלות נמשכות כשש שעות.

מעוניינים לעבוד כאחים/אחיות בארהב? כדי להגיע מוכנים לקראת מבחן CGFNS/NCLEX, אתם חייבים להתכונן במסגרת קורס הכנה מקיף ומקצועי: מבחן CGFNS/NCLEX כולל גם ידע שנלמד רק בבתי ספר לסיעוד בארהב, ואינו נלמד כלל בישראל.

בקורס ההכנה לקראת מבחני CGFNS/NCLEX של בית הספר האמריקאי תתכוננו לכל החומר שיופיע בבחינות, כולל ידע ספציפי לארהב. בקורס תקבלו טיפים רבים לפתרון של השאלות ותפתרו מבחני סימולציה רבים לדוגמה.

קישורים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם