הפורטל לתואר שני בפסיכולוגיה

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה הם חלומם של רבים וטובים. מדי שנה מתחילים אלפי סטודנטים לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות באוניברסיטאות ובמכללות בישראל. מתוכם, רק כעשרים אחוד מהסטודנטים יצליחו להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, ועוד פחות מזה במגמות הקליניות המבוקשות.

בדרך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, ועדות הקבלה של החוג ידרשו מכם לא רק ממוצע ציונים גבוה בלימודי התואר הראשון, אלא גם ציון גבוה במיוחד במסגרת מבחן מתאם.

מבחן מתאם: מבחן הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה.

כל המועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה בארץ נדרשים לעבור מבחן מתאם כתנאי קבלה ללימודים.

מבחן מתאם הוא מבחן מסנן: רק המועמדים בעלי הציונים הגבוהים ביותר במסגרת מבחן מתאם לפסיכולוגיה, יתקבלו בסופו של דבר לתואר שני.

גם אם ממוצע התואר הראשון שלכם גבוה במיוחד (מעל ל-90), לא תוכלו להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה במגמות המבוקשות, אם אין לכם ציון מתאם גבוה במיוחד!

מה בודק מבחן מתאם לפסיכולוגיה? מבחן מתאם בודק יכולת הבנה של טקסטים בפסיכולוגיה באנגלית, ידע בסטטיסטיקה ושיטות מחקר בפסיכולוגיה- יכולות שנדרשות כדי להצליח בלימודים אקדמיים בפסיכולוגיה במסגרת תואר שני.

מבחן מתאם מתקיים פעם בשנה בלבד!

במילים אחרות, אם ציון מבחן מתאם שלכם לא מספיק גבוה, תצטרכו להיבחן שוב בעוד שנה: הקבלה שלכם לפסיכולוגיה נדחית בעוד שנתיים לפחות.

איזה ציון מתאם צריך כדי להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה? כמה שיותר גבוה: כדי להתקבל למגמה הקלינית בבר אילן, לדוגמה, נדרש ציון מתאם של 122 נקודות לפחות (וממוצע ציונים של 94).

איך אפשר ללמוד לקראת מבחן מתאם ?

ציון גבוה מאוד במסגרת מבחן מתאם מבוסס על הכנה אינטנסיבית וממוקדת.

לכן, אתם צריכים קורס הכנה מקצועי ומקיף, שיכין אתכם בדיוק לשאלות שיופיעו בבחינה, יתן לכם טיפים יעילים ומבחני סימולציה רבים לדוגמה:

קורס ההכנה לקראת מבחן מתאם של בית הספר האמריקאי: הקבלה שלכם לתואר שני בפסיכולוגיה מתחילה פה!

קישורים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם