מבחן מתאם

מבחן מתאם הינו תנאי קבלה מרכזי ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה בכל המחלקות ובכל מגמות הלימודים בישראל. מעוניינים ללמוד לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה ארגונית או פסיכולוגיה חברתית? תצטרכו לעבור מבחן מתאם בציון גבוה כדי להתקבל.

מבחן מתאם נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, והוא משמש כלי נוסף למיון המועמדים הרבים לתואר שני בפסיכולוגיה. לימודי תואר שני בפסיכולוגיה הם תחום לימודים מבוקש מאוד, בעיקר במגמות הקליניות. מספר המועמדים עולה בהרבה על מספר הסטודנטים שמתקבלים לבסוף. סטודנטים לפסיכולוגיה נדרשים להוציא ציונים גבוהים מאוד במהלך התואר הראשון שלהם, ובנוסף, להציג ציון מבחן מתאם מרשים כדי להגיע לשלב המיונים הבא- שלב הראיון האישי.

מה בודק בעצם מבחן מתאם ? המבחן מורכב משני חלקים:

חלק א' של מבחן מתאם: בודק ידע בסטטיסטיקה ושיטות מחקר בפסיכולוגיה. כאן תתבקשו להפגין ידע בסטטיסטיקה, הסתברות ושיטות מחקר. רמת הידע שאתם זקוקים לה היא של קורסי סטטיסטיקה ושיטות מחקר בפסיכולוגיה בתואר ראשון. המשקל של חלק זה בציון הכללי של מבחן מתאם הוא 30%.

חלק ב' של מבחן מתאם: חלק הבנת הנקרא. החלק כולל טקטסים העוסקים בפסיכולוגיה, ואחריהם שאלות של הבנת הנקרא. הטקסטים מופיעים באנגלית ואחריהם ניתן תרגום לעברית של מונחים מרכזיים בפסיכולוגיה שהופיעו בקטע. השאלות עצמן מופיעות בעברית. המשקל של חלק זה בציון מבחן מתאם הוא 70%.

חלק א' של מבחן מתאם נמשך כשעתיים, ואחרי הפסקה של חצי שעה מתחיל חלק ב', שנמשך כשלוש שעות. מבחן מתאם מתקיים פעם בשנה בלבד, בסביבות חודש אוקטובר. פירוש הדבר הוא, שאם אתם מעוניינים להירשם ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה בעוד שנתיים, עליכם לעבור מבחן מתאם באוקטובר 2010.

בית הספר האמריקאי, המוסד המוביל בארץ בהכנה למבחן המתאם, מקיים קורס הכנה מקיף וממוקד לקראת מבחן מתאם. קורס ההכנה של בית הספר האמריקאי נערך מדי שנה סמוך למועד מבחן מתאם. הקורס כולל הכנה מקיפה ומלאה לכל סוגי השאלות שיופיעו בבחינה.

כתלמידים בקורס ההכנה לקראת מבחן מתאם של בית הספר האמריקאי אתם נהנים מכל העולמות:

  • ספרי לימוד מלאים על כל חלקי הבחינה
  • טיפים רבים לפתרון מהיר ומדוייק של השאלות
  • מבחני סימולציה מלאים רבים

מעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה? אתם חייבים להגיע מוכנים:

קישורים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם